GoPro Hero 5: 4k ze stabilizacją, wodoodporną obudową i sterowaną głosem

GoPro Hero 5 połączył najlepsze cechy Hero 4 Silver i Black, nowa kamera jest wyposażona w 2-calowy tylny ekran dotykowy (tylko w wersji Black) i możliwość kręcenia materiałów w 4k przy 30fps. Hero 5 może również robić zdjęcia w rozdzielczości: Black 12MP RAW, Session 10MP.


hero5-black-lcd

Zmodernizowano mikrofon stereo i zaawansowany system redukcji szumu wiatru.

Nowa Kamera jest wodoodporna do 10m bez dodatkowej obudowy zewnętrznej. GoPro jest także kompatybilna ze wszystkimi bieżącymi akcesoriami, jak również z Karma Drone.

Nowością w Hero 5 Black/Session jest system sterowania głosem, który umożliwia obsługę kamery za pomocą słów takich jak "GoPro take a photo" i "GoPro start video”. W chwili startu Hero 5 ma rozpoznawać polecenia głosowe w siedmiu językach ( angielski, francuski, włoski, niemiecki, hiszpański, chiński i japoński).

Kamera Hero 5 Black/Session otrzymała elektroniczną stabilizację obrazu (Professional-Grade Electronic Video Stabilization). Niewiele wiadomo, jak działa stabilizacja, najprawdopodobniej działa podobnie do nowej kamery Sony Action Cam.

W nowej kamerze przewidziano również wbudowany moduł GPS (w Session brak), najprawdopodobniej wykorzystany będzie tylko w geotagowaniu filmów i zdjęć - ale nie znaczy to że, w kolejnych aktualizacja oprogramowania nie będzie możliwości nagrywania i nakładek takich jak prędkość i odległość.

Tak samo jak przednia wersja kamery, Hero 5 jest wyposażony w Wi-Fi i może łączyć się z aplikacją GoPro dla bezprzewodowego przesyłania danych i dostosowywania ustawień kamery. Co ciekawe w prezentacji nowej GoPro nie wspomniano nic o deklarowanej żywotności baterii, ani o tym czy baterie są wymienne.

Nowa kamera ma kosztować: Hero 5 Black 429.99 euro i Hero 5 Session 329.99 euro. Będzie dostępna w USA i Wielkiej Brytanii w dniu 2 października.

Dodaj komentarz